Історія школи-інтернату №1 (СШ №28, Ліцею ім. В.Чорновола).

       Перша в Станіславській області школа-інтернат №1 відкрила свої двері в 1957 році в місті по вулиці Франка, 39 (тепер Франка, 19 СШ №5). До цього будівлі належали управлінню НКВС/МВС. Ця школа була створена для навчання учнів, які виховувалися в сім’ях, що потребують соціальної допомоги: діти-сироти, напівсироти, з багатодітних сімей, малозабезпечені, діти-інваліди.  Таких сімей у післявоєнне лихоліття було дуже багато. Для них, дітей війни, залишених без любові та уваги сиріт з міст та сіл області, школа стала рідною оселею. Першим директором школи став Яковлєв Григорій Савович. В школі навчалося 210 учнів, найстаршими були семикласники. Приміщення школи з гуртожитком було розраховане лише на 500 дітей. З часом учнів побільшало і школа-інтернат почала потребувати нового більш просторішого приміщення.

      В 1962 році для неї було побудовано нове просторе приміщення на вулиці Пушкіна, 130 (суч. вул. Чорновола). 15.11.1962 року Станіславська школа-інтернат №1 була перейменована на Івано-Франківську загальноосвітню школу-інтернат №1 з виробничим навчанням. Школа зустріла вихованців величною будовою з просторими класами, кабінетами, майстернями, світлими спальнями, довгими коридорами. Директором було призначено Гоголя Петра Федоровича. В цей час в ній працювало 58 вчителів та вихователів, навчалося 588 учнів.  Після закінчення школи учні отримували освіту і свідоцтва за кваліфікаціями:  «мебльовик ІІ розряду» та «швея ІІ розряду», пізніше «столяр-верстатник ІІІ розряду» та «швея індивідуального пошиття легкого плаття». В ній навчалися та проживали діти не тільки з сіл області, але і з різних куточків радянської України.

     З 1.02.1964 р.  згідно рішення Івано-Франківського облвиконкому в школі відкриваються навчально-виробничі майстерні, де створюються учнівсько-виробничі бригади із оплатою праці дітей, згідно «Положення про оплату продуктивної праці учнів». Школі було виділено великі земельні ділянки. На цій землі вихованці під керівництвом досвідчених педагогів та агронома випасали коней, мали власне тепличне та тваринницьке господарство, фруктовий сад, висаджували сільськогосподарські культури.

   З 1.01. 1971 року управління школою передано в міськвиконком і призначено нового директора Кройтора К.Г. В 1972 році введено комплекс ГПО. Важливою частиною виховної роботи був естетичний розвиток учнів: в школі був власний оркестр, танцювальний колектив та хор, гуртки та секції (спортивної гімнастики, аеромоделювання). Здійснювалися туристичні мандрівки рідним краєм. 

    З кінця 80-х років в ній з’явилися педагогічні класи. Навчальний заклад якийсь час тісно співпрацював з Івано-Франківським державним педагогічним інститутом ім. В. Стефаника (сучасна назва – Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника). На початку 90-х років в школі  налічувалося 1480 дітей (інтернатного та неінтернатного статусу), колектив складав 220 педагогів,  74 з них були вихователями. В 1994 році на посаду директора було призначено Підручного Василя Степановича, відмінника освіти України, старшого вчителя та професійного фізика-педагога, який успішно очолює  навчальний заклад і понині, тепер уже, ліцей ім. В. Чорновола.

   Коли в 2009 році школа стала комунальною власністю міста частину приміщення було передано Івано-Франківському Інституту Післядипломної Педагогічної Освіти. На той час школа отримала назву Школа-інтернат №1 з поглибленим вивченням правознавства, трудового навчання та фізичної культури.

    1 вересня 2013 року школа була перейменована в Івано-Франківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №28. В ній залишився пришкільний інтернат, в якому проживають учні-спортсмени профільних спортивних класів.

   1 вересня 2019 року школу перейменовано в Ліцей імені В’ячеслава Чорновола Івано-Франківської міської ради з історичним, спортивним та філологічним профілями.

 Ретро Франківськ Group.