Проект «ЕСКО» в нашому ліцеї

В Івано-Франківському ліцеї ім. В. Чорновола вперше в місті реалізували проект «ЕСКО»

Сьогодні міський голова Руслан Марцінків разом з першим заступником Миколою Вітенко завітали до навчального закладу перевірити проведені роботи після заключення ЕСКО-договору.

Суть енергосервісу «ЕСКО» полягає в тому, що приватний інвестор виконує термомодернізацію, профінансувавши її з власних коштів, і може отримувати прибуток за рахунок досягнутої економії на комунальних платежах.

Іншими словами, школа, дитячий садок чи навіть ОСББ не витрачає коштів на проведення робіт з теплової модернізації. Втім, після проведення всіх робіт, продовжує сплачувати «зекономлену» частину комунальних платежів – але вже не ЖЕКу, а ЕСКО-компанії, тобто підприємцю, з яким заключено договір.

 «В нашому ліцеї встановлена автоматична система, яка регулює подачу теплової енергії та допомагає рівномірно розподіляти тепло аудиторіями. Вже відчуваються зміни і дітям значно тепліше у всіх приміщеннях», – каже директор ліцею Василь Підручний.

Цей навчальний заклад давно потребував оновлення в сфері енергоефективності, саме тому його було обрано для програми серед інших.

«Жодної бюджетної копійки на цей проект місто не витратило. Це значна економія бюджетних коштів, а також цей проект дозволяє і ліцею і інвестору отримувати прибуток від «зекономленої» енергії», – коментує Микола Вітенко.

Завдяки інвестиціям в енергосервіс зростатиме рівень енергоефективності бюджетних установ та поліпшуватиметься мікроклімат в школах, дитсадках, лікарнях та інших закладах – навіть в умовах дефіциту бюджетних коштів.

«Це перший пілотний проект в нашому місті за програмою енергоефективності ЕКСО. Хотіли подивитись як це працює в житті, а саме практичний бік та всі юридичні аспекти. Це впровадження потрібне коли не вистачає коштів на повну модернізацію приміщень, тому ЕСКО – це реальна альтернатива», – підводить підсумки міський голова Руслан Марцінків.

Взято з сайту Руслана Марцінківа

Залиште свій коментар